Na tej stronie znajdziesz zalety i wady łącza chello. Zobaczysz jak działa super szybki internet oczami istniejących już użytkowników chello.

- limit pobranych danych - 50GB (chello plus), 25GB (chello classic), 15GB w przypadku chello light i 7GB (chello easy) - tyle można pobrać w ciągu jednego miesiąca. Na początku wydaje się to dużo, ale jak się zacznie pobierać, to nie jest to wystarczająco. Z kolei chello ultra, w którym nie ma limitów, jest niemalże niedostępne.

- ograniczenie do 48kbps - taką prędkość ma łącze chello po przekroczeniu limitu, czyli 6KB/s. Wydawałoby się, że jeszcze da się na tym pracować, ale strony się otwierają baardzo wolno, pocztę chello (czy jakąkolwiek inną) bardzo cięzko jest pobrać, a o ściągnięciu czegokolwiek przy tej prędkości już nie wspomnę.

- HelpDesk pod numerem 9480 - Tak... tutaj aby się połączyć z konsultantem, to trzeba mieć bardzo duuużo cierpliwości. Średnio po mniej więciej 10 minutach jak już się ktoś zgłosi, to później coś załatwić już troche łatwiej. Pod warunkiem, że trafi się na osobę znającą problem i chcącą pomóc. Oczywiście zanim będziesz mógł poczekać na zgłoszenie operatora, posłuchać muzyczki i inforamcji "że wszystkie stanowiska konsultantów są zajęte", to musisz przejść przez całą serię pytań.
Połączenie jest płatne tak jak połączenie lokalne.

- na pomoc pod adresem serwis@chello.pl nie należy zbytnio liczyć. Najczęściej po 2-3 dniach od wysłania maila dostanie się informację o przyjęciu zgłoszenia (pod warunkiem, że w pierwszym mailu podałeś/podałaś numer klienta UPC oraz numery MAC modemu), ale na jakieś dalsze efekty nie należy bardzo liczyć (być może zależy to też od osoby, która maila czyta?) co w konsekwencji sprowadza się do wykonania telefonu (patrz wyżej). Z doświadczenia osób dzwoniących wynika, że osoby pracujące w HelpDesku nie znają się kompletnie na tym co robią i do tego są często nieuprzejme. Dotyczy to zarówno obsługi przez e-mail, jak i przez telefon.

- brak wpisów revDNS dla adresów IP przyznawanym użytkownikom. Wcześniej był ten problem z pulą adresów 212.186.*, 81.18.* oraz 83.144.*, która nie ma revDNSa i przez co jest czasami duży problem z dostępem do różnych serwerów. Obecnie problem jeszcze czasami występuje z pulą 87.206.* i 87.207.*

- awarie łącza - ostatnio na szczęście się poprawiło, ale kiedyś było to nagminne. Oczywiście nikt nie wiedział, co się dzieje, żadnych informacji, itd. Teraz komunikaty są, ale zaraz po awarii są one usuwane ze strony, żeby nie psuć ogólnego wrażenia (i pamiętaj aby kliknąć w nagłówek, bo inaczej nie zobaczysz informacji o awariach).

- duże pingi - uciążliwe przy grach. Co prawda ja nie gram przez sieć, ale nie będę cytował osób, które mają pingi po 200ms i więcej (bo zamieszczanie niecenzuralnych słów na stronie może spotkać się ze sprzeciwem) ;).

- ftp.chello.pl - nic tam prawie nie ma; nie jest uaktualniany od miesięcy (jedynie co katalog 'games' jest z 2006 roku, a pozostałe to mają daty z 2002 i 2001 roku). Kurzem już się pokrył i aż strach tam wejść ;)

- brak huba p2p

- mniejsze priorytety dla programów p2p - o tym już była wzmianka. Szczegółowo problem jest opisany w dziale FAQ.


+ czasami jest bardzo dobry transfer i można ładnie i szybko pościągać pliki z sieci (tym bardziej, że co jakiś czas chello przyspiesza).
Niestety - ta informacja nie dotyczy programów p2p.

+ podłączenie przez Ethernet czyli kartę sieciową. Ostatnio coraz mniej operatorów posiada taką możliwość. Większość "rozdawanych" modemów posiada już tylko złącze USB.

+ cena również jest rozsądna w porównaniu do innych operatorów.
Zajrzyj również na dokładne i aktualne porównanie różnych usług

+ prezent który co jakiś czas daje chello (inna sprawa, że jest to dość rzadko), również przyciąga klientów. Jednak aby go dostać, trzeba się po niego zgłosić w ciągu 2 tygodni od założenia łącza - inaczej przepadnie on (oczywiście UPC ani osoby zakładające łącze nigdzie nic o tym nie wspominają).
PS: czy te prezenty to nadal są jeszcze dodawane?


  • chwilowo to tyle - jeśli znasz jeszcze jakieś zalety lub wady, to daj mi znać a zamieszczę je tutaj.
    Możesz również zapytać nas wchodząc na czat lub nasze forum.

Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów zawartych na tych stronach bez zgody autora surowo zabronione.
Hosting: Profesjonalne odzyskiwanie danych

Ostatnia aktualizacja strony: 09.10.2017