Pytania:
  1. Sieć nie działa (przełączenie sieciówka<=>USB)
  2. Net nie działa, modem pracuje poprawnie (rejestracja modemu)
  3. Jak uruchomić modem USB pod linuxem
  4. Strony ładują się zbyt wolno (proxy)
  5. Adresy IP w chello
  6. Radio internetowe przerywa - co robić?
  7. Jak odnowić połączenie sieciowe?
  8. Przycięli mnie; można to złagodzić?

4. Strony ładują się zbyt wolno (proxy)
Jeśli chodzi o otwieranie stron www lub ściąganie plików z serwerów ftp - to można spróbować to przyspieszyć, czyli włączyć (lub zmienić na inny) serwer proxy.
Nie oznacza to jednak, że zawsze z serwerem proxy jest szybciej. Zawsze może on tymczasowo przestać działać, przez co przeglądanie wszystkich stron www może być niemożliwe. Jednak nie należy się tym zrażać, tylko ustawić inny adres lub całkowicie wyłączyć proxy.
W związku z wyłączeniem serwerów proxy chello, obecnie został już tylko jeden nam znany i działający adres:

* w3cache.icm.edu.pl, port 8080

Nie wiesz jak masz skonfigurować swoją przeglądarkę?
W Internet Explorerze: Narzędzia, Opcje internetowe, Połączenia, Ustawienia sieci LAN, zaznacz Użyj serwera proxy. Dalej, jak same nazwy wskazują, w polu adres wpisz adres serwera proxy, a w polu port jego numer portu.
W Mozilli/Firefox/Netscape: Edycja, Preferencje, Zaawansowane, Serwery proxy, zaznacz Własna konfiguracja proxy i wpisz adres i numer portu serwera proxy.
W Operze: Narzędzia, Preferencje, Zaawansowane, Sieć, Serwery proxy i wpisz adres i numer portu proxy. Aby szybko włączyć lub wyłączyć używanie proxy, wybierz Narzędzia, Szybka konfiguracja, Uzywaj serwerów proxy.

Graficzna instrukcja ustawienia proxy dla większości przeglądarek znajduje się na naszym forum.Jeśli masz pomysł na jakiś nowy artykuł, wyślij do nas maila lub odwiedź nas na IRCu i zaproponuj.

Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów zawartych na tych stronach bez zgody autora surowo zabronione.
Hosting: Profesjonalne odzyskiwanie danych

Ostatnia aktualizacja strony: 09.10.2017