Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie ja mam łącze??
Autor Wiadomość
mgs 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 331
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-01-2006, 23:41   Jakie ja mam łącze??

Hejka. Przeszukałem forum ale nie znalazłem podobnego problemu.

Zacznę od początku. Podpisałem umowę z chello w kwietniu 2004 roku na chello classic + pakiet pełny. Skończyła się umowa 12miesięczną i przeszedłem na umowę bezterminową, bo wkrótce chciałem zawiesić usługę chello na 3 miechy, co zrobiłem w czerwcu 2005. Z tego co wiem (bo nie było mnie w Polsce) wszystko było w porządku - przychodziły rachunki za samą kablówkę. I teraz zaczyna się magia.... Wracam do kraju w październiku myślać że mam z powrotem chello classic a tu pupa. W chello nie zawiesili mi umowy, a skończyli. Więc trzeba było podpisać nową. Chciałem chello classic więc o to poprosiłem i tak mieli zrobić. Nie było mnie przy podłączaniu z powrotem (bo przy okzaji zmieniłem komp, nie chciałem się bawić w rejestracje, więc musiał przyjść magik), ale [pdłączyli internet , zalapałem się nawet na jakąś promocje ze jakoś pierwsze 2 miechy były taniej.

I tak więc po dwóch miesiącach dostaję rachunek - wyszczególnione chello light 60złcoś tam, a druga pozycja to chello classic -12zł(!!!). Podkreślam -12.
Sprawdzam stronę numiona i widzę 1mbps.
Sprawdzam stronę instalacja.upc.pl a tam typ usługi chello light new.
A więc wszystkie znaki na ziemi i niebie mówią ża mam chello lightchociaż zamawiałem classic!!!

Ale uwaga! Na koniec najlepsze!!!
1. sprawdzam w panelu administratora miejsce na stronę www, a tam 25,02MB (w chello light jest to niby 5mega)
2. to już 3 miesiąc gdy nie mam limitu!!! W listopadzie miałem 24giga, w grudniu 33giga, a teraz mam już w styczniu 26giga, a ja cały czas mam 1mbps!!! ( a najlepsze że mam w shrzynce mejlowe 3mejle o tym że mnie przycinają bo przekroczyłem 15giga).

Więc może mnie ktoś oświecić i powie jakie ja mam łącze :?: :?:
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-01-2006, 23:49   

Cytat:
1. sprawdzam w panelu administratora miejsce na stronę www, a tam 25,02MB (w chello light jest to niby 5mega)
niedawno powiększyli teraz light ma 25MB a classic 50MB

Masz light te 12 zł to pewnie kiedyś nadpłaciłeś jak miałeś classic (odłaczyli przed kończem okresu rozliczeniowego czy coś takiego) i potem Ci oddali.
  marekd@jabberpl.org
 
antoni555 
classic master


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 265
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 29-01-2006, 23:53   

mgs, nie pozostaje ci nic innego jak skontaktować się z party-line (94-80) i tam dopytać się co jest "grane" z twoim łączem, albo udać się do swojego BOK-u :mrgreen:
Z twojego posta wynika dla mnie, że UPC zaczyna "gonić w piętkę" :lol:
_________________
 
 
 
mgs 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 331
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-01-2006, 23:53   

Marek napisał/a:
Cytat:
1. sprawdzam w panelu administratora miejsce na stronę www, a tam 25,02MB (w chello light jest to niby 5mega)
niedawno powiększyli teraz light ma 25MB a classic 50MB

Masz light te 12 zł to pewnie kiedyś nadpłaciłeś jak miałeś classic (odłaczyli przed kończem okresu rozliczeniowego czy coś takiego) i potem Ci oddali.


no to już jedno wiem. Ale z tym zwrotem to nie wiem, nie mam niby classica od czerwca 05, troche pozno jak na zwrot. Nie tłumaczy to braku przycinania, a nie chce do nich dzwonić bo może to ich problem i sobie o mnie przypomną i przytną ;)
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-01-2006, 11:33   

U nich to normalne że spóźniają się z oddawaniem pieniędzy. Ato że nie przycinają też o niczym nie świadczy, nie tobie pierwszemu się tak udało.
  marekd@jabberpl.org
 
ikk 
Klikacz

Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 15
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-02-2006, 12:48   

Marek napisał/a:
niedawno powiększyli teraz light ma 25MB a classic 50MB

To te dane są już nieaktualne? http://pomoc.upc.com.pl/n..._techniczne.pdf
Czy dla Easy też się coś zmieniło?
_________________
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-02-2006, 13:00   

ikk, tak - te dane są już nieaktualne (śmiesznie to brzmi, że na stronie providera coś jest starego) ;)
A parametry dla easy masz w tym temacie: http://chellopl.one.pl/forum/viewtopic.php?t=1276
_________________
 
 
ikk 
Klikacz

Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 15
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-02-2006, 13:13   

Dzięks Jacek, taka "kosmetyka" to trochę mało.
Wygląda na to, że limity pobierania się nie zmieniły, no nic będę czekał na jakąś nową promocję lub zmiany, a jak mnie przyciśnie to i tak nie mam wyjścia i chello Easy zamówię :cry:
_________________
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-02-2006, 13:45   

Zgadza się - limity są bez zmian. Zmieniła się pojemność miejsca na serwerach chello oraz ilość dostępnych kont rodzinnych (z wyjątkiem chello easy). Konta rodzinne dotyczą tylko adresów email.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: